Yarisclub Forum Yarisclub Forum

Επιστροφή   Yarisclub Forum > Εξουσιοδοτημένα συνεργεία - Εξωτερικοί συνεργάτες > Εξουσιοδοτημένα συνεργεία

Εξουσιοδοτημένα συνεργεία Εδώ μπορείτε να γράφετε τις εντυπώσεις από τις επισκέψεις σας σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία της ΤΟΥΟΤΑ HELLAS

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 31-03-2011, 08:35   #11
Fireair
Στο στρώσιμο
Senior Member

Το avatar του χρήστη Fireair

Περιοχή: Αθήνα
Τι αυτοκίνητο έχεις?: Toyota Yaris 1.3 2006
Φίλε μου, ακρη θα βρείς μόνο στην ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ. Πάρε τηλέφωνο και κάνε τα παράπονα σου το συντομότερο. Όσο καθυστερής είναι σε βάρος σου. Μην τους αφήσεις ήσυχους.
Ο χρήστης Fireair δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-2011, 20:44   #12
SoKoFLiKo
Πάλιουρας
Posting Freak

Το avatar του χρήστη SoKoFLiKo

Περιοχή: B.Π.
Τι αυτοκίνητο έχεις?: TOYOTA YARIS 1,3 NCP10-mk1, 2NZ + ?
Φίλε, από τη στιγμή που εσύ ο ίδιος δεν ενδιαφέρεσαι να μπεις στον κόπο για να προστατέψεις τα δικαιώματά σου και δεν κάνεις απολύτως τίποτα, τί περιμένεις να σου πούμε από δω? Ότι συμπάσχουμε στον πόνο σου?

Τα πράγματα είναι απλά:

1- επιστροφή στην αντιπροσωπεία
2- καταγγελία χθες κιόλας στην ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ
3- αν χρειαστεί, εξώδικο

Αλλιώς, πληρώνεις να την ξαναφτιάξεις από την αρχή και όλα καλά.

Αλλά αν δεν ανοίξεις το στοματάκι σου και δεν κουνήσεις τα χεράκια σου δεν γίνεται τίποτα.

Η τύχη ευνοεί τους... τυχερούς!
Ο χρήστης SoKoFLiKo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-2011, 22:03   #13
Alexandre
Ο νέος είναι ωραίος
Junior Member

Το avatar του χρήστη Alexandre

Τι αυτοκίνητο έχεις?: Yaris1.33 sol+
Ο Γκαρτζονικας γενικά έχει καλή φήμη...άλλα λόγο περικοπών ακούγετε ότι απέλυσε ενα πολύ κάλο φανοποιό που είχε.Τέλος εμείς βάψαμε στην Αρτα μια γρατζουνιά σε ένα Ayris και το κάνανε μ@@ι καλλιγραφια λες και εχει τρικυμία.Είπα στην πεθερά μου μιας και εγω την έστειλα εκεί να το πάει πίσω να της το επιδιορθώσουν αλλα βαρέθηκε ντραπηκε δε ξέρω τι?Παντος να ξέρεις οτι ολα τα προβλήματα λύνονται στην ΤΟΥΟΤΑ Ελλάς με μια επιστολή!
Ο χρήστης Alexandre δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-2011, 00:35   #14
Professor
Ο νέος είναι ωραίος

Το avatar του χρήστη Professor

Περιοχή: Λάρισα-Ιωάννινα
Τι αυτοκίνητο έχεις?: Yaris Dynamic 1.33 3Dr '10
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SoKoFLiKo
Φίλε, από τη στιγμή που εσύ ο ίδιος δεν ενδιαφέρεσαι να μπεις στον κόπο για να προστατέψεις τα δικαιώματά σου και δεν κάνεις απολύτως τίποτα, τί περιμένεις να σου πούμε από δω? Ότι συμπάσχουμε στον πόνο σου?

Τα πράγματα είναι απλά:

1- επιστροφή στην αντιπροσωπεία
2- καταγγελία χθες κιόλας στην ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ
3- αν χρειαστεί, εξώδικο

Αλλιώς, πληρώνεις να την ξαναφτιάξεις από την αρχή και όλα καλά.

Αλλά αν δεν ανοίξεις το στοματάκι σου και δεν κουνήσεις τα χεράκια σου δεν γίνεται τίποτα.

Φιλε sokofliko ουτε να συμπασχεις το πονο μου σου ζητησα ουτε να με βοηθησεις σε κατι, εγω ειπα εδω απλα κατι που μου συνεβει και ζητησα απλα καποιες πληροφοριες απο οποιους ξερουν τι κολες βαζουν και γενικα τι γνωμη τους μηπως κι εχουν συμβει παρομοια πραγματα. Το αν το κυνηγησα το θεμα η οχι αστο να το ξερω καλυτερα μιας κι εγω εσκασα τα 420 και οχι εσυ! Οσο για το επιστροφη στην αντιπροσωπεια 3 φορες εχω παει αλλα αν ο αλλος σου λεει οτι δεν μπορω να στο φτιαξω αλλιως και οτι ετσι γινεται τι πρεπει να τον κανω δηλαδη να του βαλω το περιστροφο στη μαπα? Η καταγγελια εχει γινει στην τουοτα και εστειλα και φωτογραφιες και περιμενω ακομη απαντηση οσο για το εξωδικο δεν γινεται γιατι απο τη στιγμη που πληρωσα και πηρα το αμαξι εξ αρχης ετσι, δεν μπορω να ζηταω τα ρεστα 2 βδομαδες μετα...
Ο χρήστης Professor δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-2011, 00:47   #15
Professor
Ο νέος είναι ωραίος

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Alexandre
Ο Γκαρτζονικας γενικά έχει καλή φήμη...άλλα λόγο περικοπών ακούγετε ότι απέλυσε ενα πολύ κάλο φανοποιό που είχε.
Φιλε alexandre ναι ο γκαρτζονικας ειχε καλη φημη αλλα το να κανει περικοπες και να διωξει εναν καλο φανοποιο και να βαλει στη θεση του καποιον που δεν ξερει να κανει σωστα τη δουλεια του δεν νομιζω να τον τιμαει ιδιετερα! Τωρα τι να σου πω και γω για καλυτερα πηγα εκει οχι για χειροτερα αλλα την πατησα, και μιλαω συγκεκριμενα μονο για βαφειο-φανοποιο και οχι γενικα. Εμενα μου γινε μαθημα να μην εμπιστευομαι φημες και να ψαχνομαι καλυτερα
Παλιά 01-04-2011, 09:23   #16
proestuning
Εντελώς Κολλημένος
Posting Freak

Το avatar του χρήστη proestuning

Τι αυτοκίνητο έχεις?: μουλαρι.....
να ρωτησω κατι βασικο οσο αφορα την εφαρμογη που αναφερεις.......η αποδειξη αναφερει οτι το αντ/κο(η αεροτομη δλδ) ειναι γνησιο ΤΟΥΟΤΑ ?η αναφερει απλα αεροτομη?οταν την βγαλουν φροντισε να εισαι εκει να δεις αν εχει σφραγιδα στο πισω μερος ΤΟΥΟΤΑ.ποσο στην χρεωσαν αγορα και τοποθετηση?

http://www.facebook.com/home.php?sk=...541269185&ap=1

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει.
θουκυδίδης (460-398 π.χ)
Ο χρήστης proestuning δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-2011, 10:55   #17
ChrisBlack
Κολλημένος
Posting Freak

Το avatar του χρήστη ChrisBlack

Περιοχή: Μεσα στο αμάξι μου
Εκανες μλκια που το πηρες σε αυτην την κατασταση...εφοσον ειναι γνησιο αξεσουαρ της ΤΟΥΟΤΑ θα πρεπει να κουμπωνει τελεια. Οσο για το χρωμα θα πρεπει να συμφωνησω με τους υπολοιπους.

Δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο, αλλα ελπιζω να βγαλεις ακρη με την μαμα ΤΟΥΟΤΑ...γιατι ειναι κριμα να χαλασει το αμαξι σου ετσι. Αλλωστε παμε στις αντιπροσωπιες για καλυτερα, αλλιως ποιος ο λογος.

Ο χρήστης ChrisBlack δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-2011, 13:11   #18
Peter Ioannou
Saneatsu Abukara
Posting Freak

Το avatar του χρήστη Peter Ioannou

Περιοχή: Αmbelogardens
Τι αυτοκίνητο έχεις?: None :-(
Wink

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Professor
... Οσο για το επιστροφη στην αντιπροσωπεια 3 φορες εχω παει αλλα αν ο αλλος σου λεει οτι δεν μπορω να στο φτιαξω αλλιως και οτι ετσι γινεται τι πρεπει να τον κανω δηλαδη να του βαλω το περιστροφο στη μαπα? Η καταγγελια εχει γινει στην τουοτα και εστειλα και φωτογραφιες και περιμενω ακομη απαντηση οσο για το εξωδικο δεν γινεται γιατι απο τη στιγμη που πληρωσα και πηρα το αμαξι εξ αρχης ετσι, δεν μπορω να ζηταω τα ρεστα 2 βδομαδες μετα...
Από τη στιγμή που έχεις αποδείξεις για την αγορά και τις εργασίες βαφής και τοποθέτησης, και δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος είναι (?) εξουσιοδοτημένος έμπορος/επισκευαστής Toyota, κάθε εργασία και ανταλλακτικό καλύπτεται από εγγύηση.
Το επιχείρημα της παρέλευσης χρόνου 2 εβδομάδων δεν ευσταθεί, λοιπόν.
Πάρε ξανά τηλέφωνο και ρώτησε τι γίνεται με την πορεία της καταγγελίας σου.
-
Τέλος, όλοι μας εδώ, σου δίνουμε πληροφορίες για το πώς μπορείς να επιλύσεις το πρόβλημά σου, άλλος με λόγιο τρόπο, άλλος με λιγότερο λόγιο κ.ο.κ. Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτές ή δεν σε καλύπτουν ή σε έχει πειράξει ο τρόπος που σου παρασχέθηκαν, τότε ίσως θα ήταν να προχωρήσεις μόνος σου στην διερεύνηση τρόπων επίλυσης του προβλήματός σου...

Fast cars do not kill. Slow drivers, do!!!
Ο χρήστης Peter Ioannou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-2011, 13:29   #19
JOHN A.
Πάλιουρας
Posting Freak

Το avatar του χρήστη JOHN A.

Περιοχή: PATRA
Τι αυτοκίνητο έχεις?: yaris 2004 1.0L
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Professor
Οι φωτο που σας ελεγα ακουω γνωμες απο τη δεξια μερια ειναι καπως καλυτερα αλλα θα δειτε ενα "μπαλακι-σταγονα" που εχει δημιουργησει το χρωμα προφανως κατα το βαψιμο του...
οσον αφορα το βαψιμο και εμενα οταν ειχα τρακαρει και το πηγα στο επισημο φανοποιιο στον προφηλακτηρα ειχε ενα τρεξιμο...βεβαια με λιγα παραπανο παραπονακια και με ενα τηλ στην τουοτα hellas μου το εφτιαξαν δωρεαν....θα βρεις την ακρη με την τουοτα hellas απλα και εμενα με ενημερωσαν οτι ασχοληθηκαν με το θεμα μου γυρω στις 20 μερες μετα....αν θες παρτους παλι τηλεφωνο
Παλιά 01-04-2011, 17:13   #20
Professor
Ο νέος είναι ωραίος

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Peter Ioannou
Από τη στιγμή που έχεις αποδείξεις για την αγορά και τις εργασίες βαφής και τοποθέτησης, και δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος είναι (?) εξουσιοδοτημένος έμπορος/επισκευαστής Toyota, κάθε εργασία και ανταλλακτικό καλύπτεται από εγγύηση.
Το επιχείρημα της παρέλευσης χρόνου 2 εβδομάδων δεν ευσταθεί, λοιπόν.
Πάρε ξανά τηλέφωνο και ρώτησε τι γίνεται με την πορεία της καταγγελίας σου.
-
Τέλος, όλοι μας εδώ, σου δίνουμε πληροφορίες για το πώς μπορείς να επιλύσεις το πρόβλημά σου, άλλος με λόγιο τρόπο, άλλος με λιγότερο λόγιο κ.ο.κ. Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτές ή δεν σε καλύπτουν ή σε έχει πειράξει ο τρόπος που σου παρασχέθηκαν, τότε ίσως θα ήταν να προχωρήσεις μόνος σου στην διερεύνηση τρόπων επίλυσης του προβλήματός σου...
Έχω ναι και αποδείξεις και εγγυηση ανταλλακτικου οχι εγγυηση τοποθετησης όμως! Το οτι περασαν 2 βδομαδες απο τι στιγμη που δεχτηκα να παρω το αμαξι και να το πληρωσω δεν ειναι επιχειρημα ειναι απαντηση απο δικηγορο που ρωτησα σε σχεση με το εξωδικο που μου ειπε το αλλο παιδι! Οσο για την πορεια της καταγγελιας στην TOYOTA hellas πηρα και σημερα τηλεφωνο ναι και μου ειπαν οτι την θελουν γραπτως οπως και εμφανισμενες φωτογραφειες που να φαινεται και ο αριθμος πινακιδων του αυτοκινητου τα οποια και εκανα και εστειλα σημερα!

Τέλος, οταν καποιος ζηταει βοηθεια και ποσο μαλλον καποιος που δεν γνωριζεις, δεν οφείλεις να τον βοηθήσεις, αν το κανεις ομως τοτε καλο ειναι να το κανεις με λογιο τροπο αλλιωσ μπορει να λαβεις και μια μη λογια απαντηση!δεν σε υποχρεωνει κανείς για τπτ. Πάντος δεν κατάβα το σχολιο σου και γιατι το εκανες απο τι στιγμη που δεν κατηγορησα καποιον αλλα ουτε και προσεβαλλα. Δεν μπηκα εδω ουτε για να μαλωσω με καποιον ουτε να το παιξω εξυπνος

Γενικά παντος, ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν με τον ενα η τον αλλο τροπο και με την εμπειρια που ειχε ο καθενας
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:21.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.5.1
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright YarisClub.gr

Page generated in 0,08045 seconds with 33 queries
[Output: 79.96 Kb. compressed to 74.90 Kb. by saving 5.07 Kb. (6.34%)]